Az általuk kifejlesztett Gloveye megejtően egyszerű ötleten alapul: az olvasó által viselt kesztyű bluetooth segítségével kommunikál egy okostelefonnal, aminek a kamerája folyamatosan monitorozza, hogy a gazdája éppen melyik betű fölött tart egy szövegben. A kesztyűre erősített gyűszű pedig a betűnek megfelelő jelet Braille-írásjelként nyomja bele a viselője ujjába. A felhasználó így bármilyen nyomtatott szöveget dekódolhat, egy plakáttól kezdve a képregényeken át a termékcsomagolások feliratáig,
ez pedig eddig nem tapasztalt mértékben növelheti a vak emberek önállóságát.
Az elképzelés a csapat hardverfejlesztőjének, Klinkó Krisztiánnak a fejéből pattant ki, aki a villamoson figyelte meg a látássérült embereket, amint az okostelefonjukat a felolvasó funkcióval használják. Így amellett, hogy egyik kezükkel kapaszkodtak, a másik kezükben a telefonjukat fogták, ráadásul lefoglaltak egy számukra rendkívül fontos érzékszervet is: a hallást. Ezt látva Krisztiánban megfogalmazódott, hogy valahogy segíteni kellene nekik abban, hogy hallásuk lefoglalása nélkül is hozzájuthassanak a szükséges információkhoz.
Az alapötlet hosszas kutatómunka követte, hiszen a legnagyobb fejtörést az okozta, hogy kitalálják, mi a legkomfortosabb módja az olvasásnak, mire van szükségük a vak és látássérült embereknek. Számos teszteseményt szerveztek, ahol kipróbálhatták az eszközt már félkész állapotában is. Eddig közel 100 látássérülttel tudták tesztelni a terméket, és tizenegy magyar vak és gyengénlátó szervezettel állnak kapcsolatban. A tesztmunka során kiderült például, hogy a látássérültek mindenképp a Braille-íráshoz ragaszkodnak, így ezekre a jelekre alakítja át a betűket a Gloveye. Fülöp Ádám, aki informatikusként a mobilalkalmazást fejleszti, hozzátette, hogy a statisztikák szerint a Braille-írást ismerő vakok jobban boldogulnak az életben, iskolában, munkahelyen is.
A finanszírozás lehetőségeiről úgy nyilatkozott, hogy eddig alkalmi támogatók és partnerek segítségével, illetve önerőből dolgoztak, azonban hamarosan szeretnék egy nagyobb befektetővel együttműködve folytatni a fejlesztést. Így a prototípuson túl számottevő mennyiségben elkészíteni a Gloveye-t. Az első nyilvánosan elérhető példányt júliusban adták át a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének, illetve a Magyar Tudományos Akadémia könyvtárában is kerül hamarosan egy készülék.